მთავარიაკრედიტაციარა საჭიროა კლინიკების აკრედიტაცია?! - გიორგი ფხაკაძე კანადელ კოლეგებთან ერთად
რა საჭიროა კლინიკების აკრედიტაცია?! – გიორგი ფხაკაძე კანადელ კოლეგებთან ერთად
საქართველოში, კლინიკებმა საერთაშორისო აკრედიტაციის გავლისთვის მზადება დაიწყეს.
საერთაშორისო აკრედიტაციის ორგანიზაციას „აკრედიტაცია კანადას“ საქართველოში  საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის კონსულტანტი, ექიმი, აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელი საქართველოში გიორგი ფხაკაძე წარმოადგენს.
საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ექსპერტი, ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის კონსულტანტი, ექიმი, აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელი საქართველოში გიორგი ფხაკაძე და მისი გუნდი სტუმრად ეკატერინე სანიკიძესთან ტელეკომპანიაში „პულსი“
რა საჭიროა კლინიკების აკრედიტაცია?
„გიორგი ფხაკაძეს ბევრი იდეა აქვს და ჩვენ მოგვწონს ასეთ ადამიანთან მუშაობა, რადგან ჩვენც ბევრი იდეა გვაქვს.
იდეა იყო ის, რომ გადაგვემზადებინა სწრაფად და როგორც პაციენტებისთვის, ასევე პერსონალისათვის უსაფრთხო საშუალებების გამოყენებით.
ყველა ორგანიზაცია, რომელიც ვნახეთ, ძალიან სწრაფად რეაგირებადი და პოზიტიურია, დარწმუნებული ვარ, რომ ყველაფერი შესანიშნავად გამოვა.
ჩვენ შეგვიძლია დავეხმაროთ ყველა იმ ორგანიზაციას, რომლებიც ძალიან მოტივირებულები არიან, რომ გააუმჯობესონ თავიანთი საქმიანობა უსაფრთხოებისა და ხარისხის კუთხით“, – ამბობენ გიორგი ფხაკაძის გუნდის წევრები.
კლინიკების აკრედიტაცია
„კლინიკების აკრედიტაცია დაიწყო კანადაში. 2000 წლის დასაწყისში მთელი მსოლფლიო მოიცვა.
ეს იყო ჩემი ოცნება. ეს პროცესები მიმდინარეობს მთელ მსოფლიოში. უნდა დავიწყოთ ქართული აკრედიტაცია“ – განაცხადა გიორგი ფხაკაძემ.
ცვლილებები
„ჩვენ გვჭირდება ცვლილებები ჯანდაცვის სისტემაში. კლინიკებმა დაინახეს, რომ გვჭირდება უფრო მაღალი ხარისხის სტანდარტები. მთავარი არის პაციენტი, –  პაციენტის უსაფრთხოება“, – ამბობს აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელი საქართველოში გიორგი ფხაკაძე.
აკრედიტაციის ქართული თავისებურებები
„ჩვენ თუ გვინდა, რომ დავნერგოთ ეს პროცესი, უნდა გაკეთდეს ქართულად. საქართველოში ეს პროცესი უნდა იმართებოდეს ეროვნულ ენაზე“, – აღნიშნა გიორგი ფხაკაძემ.
კლინიკების აკრედიტაცია საქართველოში იდეიდან რეალობამდე
„ხარისხიანი ჯანდაცვა ყველასთვის უნდა იყოს ხელმისაწვდომი. აკრედიტაციის პროცესი ამაში გვეხმარება…“, – განაცხადა აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელმა საქართველოში გიორგი ფხაკაძემ.