მთავარიაკრედიტაცია„მე დღეს ვამბობ და ვადასტურებ, რომ 20-მდე სამედიცინო დაწესებულების აკრედიტაცია მიმდინარეობს წარმატებით“...
„მე დღეს ვამბობ და ვადასტურებ, რომ 20-მდე სამედიცინო დაწესებულების აკრედიტაცია მიმდინარეობს წარმატებით“ – გიორგი ფხაკაძე
კლინიკებმა საერთაშორისო აკრედიტაციის გავლისთვის მზადება დაიწყეს.
გიორგი ფხაკაძე სამედიცინო დაწესებულებებს ეწვია. შეხვდა კლინიკის ხელმძღვანელობას და მედპერსონალს.
აკრედიტაცია კანადას წარმომადგენელმა საქართველოში გიორგი ფხაკაძემ ბათუმიდან პირდაპირი ჩართვის დროს ისაუბრა საქართველოში აკრიდატიციის პროცესის შესახებ.
მედცენტრი / MedCenter ბათუმში არის პირველი დაწესებულება საქართველოში, სადაც აკრედიტაცია კანადამ დაიწყო აკრედიტაციის პროცესი. მედცენტრთან არსებობს რამდენიმე კლინიკა, რეგიონალური ჯანდაცვის ცენტრი, რომელიც არის ძალიან ძლიერი კლინიკა, ასევე ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი ავიცენა, ასევე დიაგნოსტიკური ცენტრი. რთული პროცესია. ვისაუბრეთ აკრედიტაციის პროცესის შესახებ, თუ რა გამოწვევების წინაშე ვდგავართ. მოხარული ვარ, რომ კარგი შედეგებია“, – განაცხადა გიორგი ფხაკაძემ.
მისი თქმით, ერთ წელში ეს კლინიკები იქნებიან ძალიან მაღალი სტანდარტების და გააუმჯობესებენ თავიანთ სერვისებს.
„საერთაშორისო აკრედიტაცია საქართველოში საკმაოდ წარმატებულად ინერგება. კანადის საერთაშორისო აკრედიტაციის ორგანომ, საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა იოაკიმეს და ანას სახელობის სამედიცინო ცენტრთან თანამშრომლობის ხელშეკრულება გააფორმა. ეს დიდი პატივია. მადლობას ვუხდი ნდობისთვის. ასევე თანამშრომლობის ხელშეკრულება გაფორმდა კლინიკა „ვივამედთან“, – განაცხადა გიორგი ფხაკაძემ.
როგორც გიორგი ფხაკაძემ აღნიშნა, სამედიცინო დაწესებულების აკრედიტაცია მიმდინარეობს წარმატებით.
„მადლობა ვუხდი ნდობისთვის საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა იოაკიმეს და ანას სახელობის სამედიცინო ცენტრს, საპატრიარქომ მომცა საშუალება, რომ დავეხმარო ამ კლინიკას. მე ყველაფერს გავაკეთებ იმისათვის, რომ ეს კლინიკა იყოს კიდევ უფრო უკეთესი“, – განაცხადა გიორგი ფხაკაძემ.
მისივე თქმით, 20-მდე სამედიცინო დაწესებულებამ გააკეთა სწორი არჩევანი.
„საქართველოში, 20-მდე სამედიცინო დაწესებულებამ გააკეთა სწორი არჩევანი.
მე დღეს ვამბობ და ვადასტურებ, რომ 20-მდე სამედიცინო დაწესებულების აკრედიტაცია მიმდინარეობს წარმატებით“, – აღნიშნა კრედიტაცია კანადას წარმომადგენელმა საქართველოში გიორგი ფხაკაძემ.
აკრედიტაცია კანადის პარტნიორები არიან: