მთავარისაზოგადოებაისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული
ისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული
გურჯაანში მცხოვრებმა ახალგაზრდამ, გოგა შავშიშვილმა, ეგზოტიკური ფრინველების კონტაქტური ფერმა გახსნა. ისეთი ჯიშის ფრინველები ყავს, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული.
პარკში ამ დროისთვის წარმოდგენილია 40 მეტი სახეობის ფრინველი, რომელთა უმეტესობასაც საქართველოში ვერ შეხვდებით.
ყავთ წყლის ფრინველები, ქათმის სხვადასხვა ჯიშები, ხოხბები, მწყრები და სხვა. განსაკუთრებული სილამაზით გამოირჩევიან ,,ხოლმოგორის“ ჯიშის ბატები, რომლებიც ყველაზე მძიმეწონიანები არიან, ასევე ჩინური ბატები, მანდარინის და კაროლინის მსოფლიოში ყველაზე ლამაზი იხვის სახეობები, ახალი ჯიშის კალიფორნიული მწყერი ,,ბობვაითი“, ასევე განსაკუთრებული სილამაზით გამოირჩევიან, თეთრი ფარშევანგი და ინდური ფარშევანგი, ასევე ქათმის ჯიშებიდან „აიამცემანი“ ეს არის მსოფლიოში ყველაზე შავი ჯიშის ქათამი, რომლის ორგანოებიც კი შავია.
ასევე ყავთ მარანსის ჯიშის ქათამი, რომელიც დებს წითელი შეფერილობის კვერცხს. ის სააღდგომოდ შეღებილს გავს. განსაკუთრებულია სილამაზით ,,ამერაუკანას“ ჯიშის ფრინველი, რომელიც თეთრი, ცისფერი და ფირუზისფერი შეფერილობის ნაკლებ ქოლესტერინიან კვერცხს დებს.
ისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული ისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული ისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული ისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული ისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული ისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული    ისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული ისეთი ჯიშის ფრინველების დათვალიერებას გთავაზობთ, რომელიც საქართველოში არ არის გავრცელებული